Pożegnanie Prof. UAM dr hab. Moniki Kowal-Linki

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 17 lipca 2024 roku po wieloletniej chorobie odeszła od nas nasza koleżanka

prof. UAM dr hab. Monika Kowal-Linka.

Pomimo zmagań z chorobą Monika pozostawała pełna optymizmu, uśmiechnięta,
gotowa do walki o swoje zdrowie i życie, za co wszyscy Ją podziwialiśmy.

Monika Kowal-Linka ukończyła studia na kierunku Geologia w Instytucie Geologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W tej samej jednostce obroniła pracę doktorską i tutaj także uzyskała habilitację. Swoje życie zawodowe poświęciła rodzimej uczelni. Aktywna, zdyscyplinowana i pełna pomysłów naukowczyni – taką Ją zapamiętamy. W swojej pracy badawczej umiejętnie łączyła mineralogię, geochemię, sedymentologię oraz paleontologię, czego efektem są Jej liczne publikacje.

Prywatnie była pełną humoru, ciepłą i godną zaufania osobą z ciętą ripostą. Kochała ogród, sztukę, a w ostatnich latach pochłaniało Ją z sukcesem malarstwo. Mimo choroby, a może dzięki niej, czerpała z życia pełnymi garściami, doceniała każdą jego część…

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się we środę 24 lipca 2024 roku o godzinie 12:00 na Cmentarzu Komunalnym w Czerwonaku przy ul. Św. Wojciecha.