Ziemia

Planety, planetoidy, geologia planetarna – sesja referatowa

Ziemia

W najbliższą środę, 01 czerwca 2022 r. odbędzie się sesja referatowa poświęcona badaniom planet i planetoid oraz geologii planetarnej, współorganizowana przez Instytut Geologii UAM oraz Wydział Fizyki UAM.

Będzie ona mieć miejsce w godzinach 11:00-14:45, w auli numer 61 Collegium Geologicum UAM, przy ul. Krygowskiego 12 w Poznaniu.

Link do spotkania na MS Teams – aktywny od 10.45

W ramach sesji zaprezentowanych zostanie pięć referatów. Pełny program wydarzenia wraz z jego szczegółowym harmonogramem jest załączony w pdfie.

Referat otwierający sesję, o godz. 11:00, wygłosi go gość specjalny, Profesor Jung-Fu Lin z University of Texas w Austin, renomowany badacz o bogatym dorobku w zakresie badań wnętrza Ziemi i innych planet oraz ich metodyki, w tym eksperymentalnych technik badań substancji stabilnych w ekstremalnie wysokich ciśnieniach i temperaturach. Prof. Lin przebywa obecnie na krótkim, miesięcznym pobycie na naszej Uczelni w ramach Stypendium Fulbrighta. Krótka biogram Profesora Lina został załączony do niniejszego emaila.

Następnie w ramach sesji referatowej wystąpią Dr Dagmara Oszkiewicz i Dr Edyta Podlewska-Gaca (obie Prelegentki z Instytutu Obserwatorium Astronomicznego UAM), Mgr Bartosz Pieterek z Instytutu Geologii UAM i Dr Jakub Ciążela z Instytutu Nauk Geologicznych PAN, Ośrodka Badawczego we Wrocławiu.

Krótkie opisy wszystkich referatów –Descriptions of talks_session_Planets and Asteroids_01 06 2022_AMU

Scroll to Top