Geologiczne puzzle – poukładaj wiedzę o Ziemi

Już we wrześniu 2023 roku kolejny raz organizujemy warsztaty geologiczne skierowane do uczniów szkół średnich, które po raz pierwszy odbyły się w Instytucie Geologii UAM we wrześniu 2022 roku i odbiły się szerszym echem wśród nauczycieli i uczniów szkół średnich i podstawowych nie tylko na terenie Wielkopolski, ale i w województwie lubuskim.

W tym roku warsztaty „Geologiczne puzzle” zorganizowane zostaną dzięki współfinansowaniu ich przez Fundację UAM  w ramach projektu Fund_Akcja oraz Władze Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Kiedy i gdzie:

Warsztaty odbędą się wstępnie 27 września 2023 roku na terenie Instytutu Geologii WNGiG UAM w Poznaniu przy ul. Krygowskiego 12. Potrwają ok. 6 godzin.

Dla kogo:

Dla uczniów szkół średnich o rozszerzonych profilach przyrodniczych (gł. geografia, ale i biologia czy chemia), co oczywiście nie znaczy, że inne klasy nie mogą brać udziału w warsztatach. Swoją ofertę kierujemy do szkół nie tylko z Wielkopolski!!!

Każda szkoła będzie mogła zgłosić maksymalnie jedną 30 osobową klasę lub mniejszą grupę uczniów. Łączna liczba miejsc na warsztatach – max. 100 uczniów. Na zgłoszenia Szkół czekamy do końca czerwca 2023 r. Do 15 lipca przekażemy listę zaproszonych szkół.

O wyborze zgłoszonych szkół będzie decydować zespół organizujący Warsztaty, który uwzględniać będzie przede wszystkim profil klasy/szkoły (nacisk na kierunki przyrodnicze i ogólnokształcące). Już teraz z przyjemnością informujemy, że takie same zajęcia edukacyjne zorganizujemy także dla Państwa uczniów w lutym 2024 roku. Organizatorem warsztatów jest Instytutu Geologii UAM Poznań  przy dofinansowaniu Fundacji UAM  – jesteśmy laureatami VI edycji Konkursu Fund_Akcja.

Wstępny plan warsztatów:

Rozpoczniemy ok. godz. 9.00 wykładem na temat „Zmian klimatu Ziemi”. W godz. 10.00-14.30 trwać będzie cykl przynajmniej 6 warsztatów około-geologicznych w małych grupach (ich plan podamy później). Przewidziana jest przerwa śniadaniowa z konkursami i nagrodami dla uczniów. Warsztaty zakończą się podsumowaniem i „testem” dla uczniów – najlepsi otrzymają prezenty w postaci pięknych kolekcji minerałów oraz torby z tematyką geologiczną.

Na zgłoszenia czekamy pod adresem: malgorzata.szczepaniak@amu.edu.pl