Data publikacji w serwisie: 22 maja 2025 r.
Dzień Polarny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Obchody Dnia Polarnego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Nasz Uniwersytet zaangażowany jest w badania polarne już od ponad 50 lat – zarówno w Arktyce, jak i Antarktyce. Stacja Polarna UAM, położona na zachodnim wybrzeżu zatoki Petunia, umożliwia rozwój interdyscyplinarnych badań polarnych, zarówno dla pracowników
W celu wymiany informacji o aktualnie prowadzonych projektach badawczych oraz prezentacji możliwości włączenia się w takie badania, chcemy zaprosić Państwa do udziału w tegorocznej edycji Dnia Polarnego na UAM, która odbędzie się 23 maja, w Małej Auli (sala 21) Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych.
Ramowy program spotkania:
12:00-12:15 – otwarcie
12:15-14:00 – prezentacje najnowsze wyniki i aktualne projekty grup badawczych prowadzących badania polarne na UAM
14:00-15:00 – sesja posterowa oraz przerwa kawowa i poczęstunek
15:00-17:00 – prezentacje dotyczące możliwości współpracy i finansowania badań polarnych oraz panel dyskusyjny o rozwoju badań polarnych na UAM.
Program szczegółowy znajdziecie tu – Dzien Polarny na UAM 2025 – program szczegółowy

Organizacja Dnia Polarnego związana jest z podsumowaniem programu stażowego IDUB dla Stacji Polarnej UAM „Petuniabukta” oraz rozpoczynającą się w czerwcu 2025 jubileuszową XXX Wyprawą Polarną UAM.
Wierzymy, że integracja badaczy obszarów polarnych umożliwi powstanie oraz rozwój nowych pomysłów i projektów, w celu wykorzystania istniejącego potencjału. Mamy również nadzieję, że dzień ten pozwoli młodym badaczom i studentom na zapoznanie się z tematyką i możliwościami badań w krain polarnych.
Organizatorami są Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wraz ze Szkołą Nauk Przyrodniczych UAM i wchodzącymi w jej skład wydziałami Biologii oraz Nauk Geograficznych i Geologicznych.
Osoby zainteresowane przedstawieniem prezentacji lub posteru proszone są o kontakt z Witoldem Szczucińskim (witek@amu.edu.pl) lub Anitą Włodarczyk (aniwlo@st.amu.edu.pl )
Serdecznie zapraszamy, liczymy na ożywioną dyskusję w trakcie spotkania oraz dalszą owocną współpracę.