Analiza tsunami w przeszłości: spostrzeżenia z dwóch przykładowych stanowisk badań w Indonezji – Jędrzej Majewski

Szanowni Państwo,

bardzo serdecznie zapraszam na posiedzenie naukowe Instytutu Geologii UAM i PTGeol, podczas którego prof. UAM dr hab. Jędrzej Majewski (Instytut Geologii UAM), wygłosi referat zatytułowany:

Środa 28 lutego, godz. 13.30, sala nr 14 w Instytucie Geologii.
Link do spotkania online MSTeams https://bit.ly/49ulk8t

Prelegent jest geologiem i archeologiem. Specjalizuje się w badaniach tsunami oraz zmian poziomu morza posługując się głównie sedymentologią oraz koralowcami. Prowadzi badania naukowe w Indonezji, a wcześniej także w Malezji, na Malediwach oraz w Belize.

Pracował w różnych ośrodkach i na różnych stanowiskach badawczych, głównie w krajach SE Azji: Singapurze, Malezji i Japonii, m. in. w Earth Observatory of Singapore oraz w Maritime Asia Heritage Survey na Uniwersytecie w Kioto.

Obecnie, pracując w IG, kieruje projektem „Osady paleotsunami jako klucz do zrozumienia tektonicznego i tsunamigenicznego zachowania strefy subdukcji Sumatry w czasie”, przyznanym przez NCN w ramach programu Polonez Bis 3 i Stypendium Marie Skłodowskiej-Curie (okres realizacji: 2023-2025).

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Dyrekcji Instytutu Geologii UAM,